» » KAYIT YENİLEME HATA UYARISI

KAYIT YENİLEME HATA UYARISI

      
KAYIT YENİLEME HATA UYARISI

UYARIYI KİMLER ALIYOR_?

Bu Uyarıyı Dikey Geçiş/Lisans Tamamlama Kapsamında Kayıt Yaptırıp ve Fakülte Kayıtlarında Önlisans Mezuniyetine Ait Genel Not Ortalaması Bilgisi Olmayanlar Almaktadır.

 

İSTENEN BELGE NEDİR_?

Önlisans Mezuniyetinize Ait Genel Not Ortalaması Bilgisi Bulunan Öğrenim Durum Belgesi (E-Devlettende Alabilirsiniz) veya Mezun Olduğunuz Üniversitenin Size Verdiği Not Durum Belgesi(Transkript).

 

NEDEN İSTENİYOR_?

Uyarıda da Belirtilen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim - Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 15 - (4) Maddesi; (Değişik:RG - 5 / 9 / 2017 - 30171) Gereği.

Bu Madde Şudur;

(4) (Değişik:RG-5/9/2017- 30171) Dikey Geçiş/Lisans Tamamlama Kapsamında Kayıt Yaptıran Öğrencinin Daha Önceden Almış Ve Başarmış Olduğu İlk 4 Yarıyıldaki Dersleri İçin MU Harf Notu Verilir. Öğrencinin Ön Lisans Mezuniyetine Ait GNO’su, Not Durum Belgesine İşlenir. Öğrencinin Lisans Eğitimindeki GNO’su; Ön Lisans Programındaki GNO’su İle Lisans Eğitimi Sırasında Aldığı Dersler Üzerinden Hesaplanır.

(5) Yatay Geçiş Kapsamında Kayıt Yaptıran Öğrencinin Önceki Önlisans/Lisans Programından Aldığı Ve Başarılı Olduğu Derslerin İntibakı Yapılır Ve Bu Derslere İlişkin Daha Önceden Aldığı Notlar Not Durum Belgesinde Gösterilir. Öğrencinin GNO’su, Önceki Diploma Programından İntibakı Yapılan Dersler İle Anadolu Üniversitesinden Aldığı Dersler Üzerinden Hesaplanır.

Kaynak: http://anadolu.edu.tr/acikogretim/yonetmelikler-ve-esaslar-yonergeler/yonetmelikler/anadolu-universitesi-acikogretim-iktisat-ve-isletme-fakulteleri-egitim-ogretim-ve-sinav-yonetmeligi

 


0
  •  2017-09-26
  •  8 988

Yorum Ekle