» » Akademik Durum Harf Notlarını Nasıl Etkiliyor

Akademik Durum Harf Notlarını Nasıl Etkiliyor

      

2017-2018 Öğretim Yılı İtibariyle,

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC Geçer Harf Notlarıdır Ve Öğrencinin Bu Notları Aldığı Dersler Tekrar Seçilemez. 

CD, DC ve DD Koşullu Geçer Harf Notlarıdır. Bu Notlar İse Öğrencinin Son Akademik Durumu Başarılı Yani Genel Not Ortalaması 2,00’ın Üzerinde İse Geçer Harf Notlarıdır Ve Öğrencinin Bu Notları Aldığı Dersler Tekrar Seçilemez. Dolayısıyla, Bu, Öğrenci Bu Derslerden Başarılı Olmuştur Anlamına Gelir. Fakat, Öğrencinin Son Akademik Durumu Uyarı Yani Genel Not Ortalaması 2,00’ın Altında İse Bu Notlar, Başarısız Harf Notlarıdır Ve Uyarı Alınan Dönemden İtibaren Öğrencinin Bu Notları Aldığı Dersler Tekrar Seçilebilir. 

FF İse Başarısız Harf Notudur Ve Öğrenci FF Aldığı Dersleri Tekrar Seçebilir.

 

Şunu Hatırlatmakta Fayda Var: Öğrencinin Daha Önceki Dönemlerdeki Akademik Durumu Uyarı Olsa Bile, Son Akademik Durumu Başarılı İse Koşullu Geçer Derslerinden Başarılı Olmuş Olur.

 

Örneğin, Akademik Durumu Uyarı Olan Bir Öğrencinin, Daha Önceki Dönemden İki DD, Bir DC Olmak Üzere Üç Koşullu Geçer Harf Notuna Ve Bir De FF Notuna Sahip Olduğunu Varsayalım. Öğrenci Koşullu Geçer Harf Notuna Sahip Olduğu 3 Dersi İstediği Zaman Alabileceği Gibi, FF Notuna Sahip Olduğu Dersi De İstediği Zaman Alabilir. Burada Önemli Olan Öğrencinin Mezun Olmak İçin Genel Not Ortalamasını 2.00’ın Üstüne Taşıması Ve FF Dersinin Olmamasıdır. Öğrenci Genel Not Ortalamasını 2.00’ın Üzerine Taşıdığında Koşullu Geçer Harf Notuna Sahip Olduğu Derslerden de Başarılı Olmuş Olacaktır.

 


0
  •  2017-09-28
  •  3 611

Yorum Ekle